Wisła pokonała Widzew. O półfinał z Olimpią Grudziądz.

W ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski zameldowała się jedna drużyna z Małopolski. Wisła Kraków po dwóch bramkach Jana Klimenta oraz trafieniu Felicio Brown Forbesa pokonała w Łodzi Widzew 3:1. W walce o półfinał Biała Gwiazda zmierzy się z Olimpią Grudziądz.

To był mecz na przełamanie dla Wiślaków. Podopieczni trenera Adriana Guli po wygranej w Wielkich Derbach Krakowa z Cracovią przegrali w lidze z Jagiellonią Białystok oraz Radomiakiem Radom. Szczególnie bolesna była ta druga porażka, ponieważ piłkarze Białej Gwiazdy stwarzali sobie akcje, ale byli bardzo nieskuteczni.

Wisła przeważała, Widzew strzelił

Mecz przyjaźni od początku był bardzo wyrównany. Nie było widać różnicy jednej klasy rozgrywkowej i to Widzew Łódź mógł wyjść na prowadzenie. Po kilku minutach od pierwszego gwizdka w polu karnym padł Nunes i sędzia podyktował jedenastkę, jednak po analizie VAR decyzja została anulowana.

W późniejszych minutach do głosu doszli Wiślacy, którzy za sprawą Yawa Yeboaha oraz Felicio Brown Forbesa postraszyli miejscowych. Wisła dominowała ale to Łodzianie wyszli na prowadzenie. Po podaniu Bartosza Guzdka piłkę do siatki wpakował Dominik Kun.

Odrodzenie Wisły po przerwie

Początek drugiej połowy to konkretne akcje Widzewa Łódź, jednak w świetnej dyspozycji był golkiper Wiślaków Paweł Kieszek. Jego znakomite interwencje uchroniły gości od straty drugiej bramki. Piłkarze Białej Gwiazdy próbowali atakować, ale bramkowało kluczowego podania. W 63 minucie Dawid Szot podał piłkę w pole karne do Brown Forbesa. Kostarykańczyk świetnie utrzymał futbolówkę i trafił do bramki mimo asysty trzech obrońców.

Wisła Kraków wyrównała w momencie, kiedy przeważał Widzew. Sytuacja z pierwszej części spotkania odwróciła się. Ale od tego czasu to piłkarze z Krakowa dominowali. Katem Łodzian okazał się być Jan Kliment, który najpierw trafił do bramki rywali po podaniu Yawa Yeboaha, a następnie wykorzystał wyjście golkipera gospodarzy i trafił z połowy boiska ustalając wynik spotkania.

O półfinał z Olimpią Grudziądz

Wisła Kraków miała szczęście w losowaniu par ćwierćfinałowych Fortuna Pucharu Polski. Krakowianie trafili na drużynę występującą na czwartym poziomie rozgrywek w Polsce (lider 2 grupy III ligi). Mecz z Olimpią zostanie rozegrany w Grudziądzu w dniach 1-3 marca, lub rezerwowym terminie 8-10 marca.