Zmarła piesza potrącona w Głogoczowie (ZDJĘCIA I FILM)

Smutna wiadomość nadeszła do nas z krakowskiego szpitala, do którego przetransportowano poszkodowaną, potrąconą w godzinach rannych na zakopiance w miejscowości Głogoczów. Informację przekazała Ochotnicza Straż Pożarna w Głogoczowie. 

Do zdarzenia doszło na popularnej zakopiance w miejscowości Głogoczów po godzinie 6 rano. Na Podlesiu potrącona została mieszkanka miejscowości. – Na miejscu działania reanimacyjne prowadzili już Policjanci. Przejęliśmy od nich poszkodowaną kontynuując reanimację. Dołączył do nas Zespół Ratownictwa Medycznego z Mogilan i JRG Myślenice. Użyty został LUCAS czyli urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej. Udało się przywrócić czynności życiowe poszkodowanej – informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Głogoczowie.

Na miejsce oprócz działających jednostek straży pożarnej z OSP Głogoczów, OSP Mogilany oraz JRG Myślenice, a także Zespołu Ratownictwa Medycznego i Policji przybył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował poszkodowaną do szpitala w Krakowie. Zakopianka była całkowicie zablokowana na czas lądowania helikoptera. Następnie ruch odbywał się jednym pasem.

Smutna wiadomość z krakowskiego szpitala

Strażacy ochotnicy z Głogoczowa poinformowali wieczorem o śmierci poszkodowanej. – Mieliśmy olbrzymią nadzieję na szczęśliwy finał naszej wspólnej (Policja, OSP, PSP, ZRM, LPR) walki o życie tej pani. Zmieściliśmy się z udzieleniem pierwszej pomocy w złotej godzinie, która tak często decyduje przecież o życiu i śmierci. Popołudniu jednak dotarła do nas wiadomość, że inne obrażenia były na tyle ciężkie, iż w szpitalu nie udało się Jej uratować – czytamy na ich facebookowej stronie.

Wszystkim biorącym udział w akcji oraz ratowania życia kobiety należą się wielkie brawa. Czasami jest tak, że przegrywa się najlepszą walkę. Szacunek za Waszą pracę.

fot. OSP Głogoczów

Skomentuj post