Andżelika Wójcik wygrywa w Pucharze Świata!!!

Niesamowity występ Andżeliki Wójcik w Salt Lake City. Polka we wspaniałym stylu pokonała całą światową czołówkę i wygrała wyścig na 500 metrów. Polka ustanowiła nowy, fantastyczny rekord Polski 36.775 sekundy. Kaja Ziomek uplasowała się na 12 pozycji.

Świetnie dla polskich panczenistów, występujących za oceanem rozpoczął się drugi dzień zawodów Pucharu Świata. Na torze w Salt Lake City na dystansie 500 metrów zwyciężyła we wspaniałym stylu Andżelika Wójcik. Polka pobiła rekord życiowy i zarazem wyśrubowała rekord Polski, który od 4 grudnia wynosi 36.775 sekundy. Na drugiej pozycji uplasowała się Rosjanka Angelina Golikova, będą gorsza zaledwie o 0.01 sekundy. Trzecie miejsce przypadło jej rodaczce Oldze Fatkulinie.

Bardzo dobrze na amerykańskim obiekcie spisała się również Kaja Ziomek. Nasza łyżwiarka nie ustrzegła się błędów i jechała zachowawczo, ale mimo to zajęła 12 miejsce z czasem 37.394, który także jest jej rekordem życiowym.

W grupie B zaprezentowały się Karolina Bosiek oraz Natalia Jabrzyk (40.052 – nowy rekord życiowy). Pierwsza z nich po raz pierwszy w karierze zeszła poniżej 38 sekund kończąc zmagania na szóstej pozycji z rezultatem 37.928.