Dwie kobiety potrącone na pasach w Trzetrzewinie

Do groźnego wypadku z udziałem pieszych doszło na drodze krajowej DK28 w miejscowości Trzetrzewina. W kobiety, które przechodziły przez ulicę na oznakowanym przejściu wjechał samochód. Poszkodowane trafiły do szpitala. 

O zdarzeniu poinformowała strona facebookowa Sądeckie Drogi. Wypadek miał miejsce około godziny 18 w miejscowości Trzetrzewina, znajdującej się w powiecie nowosądeckim. Na drodze krajowej DK28 w okolicy miejscowej szkoły doszło do potrącenia dwóch kobiet przez samochód marki BMW, prowadzony przez 60-letniego kierowcę.

Na miejsce przybyły zastępy straży pożarnej oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego, które opatrzyły poszkodowane kobiety i przetransportowały do szpitala. Nie ma dokładnych informacji o ich stanie zdrowia. Według informacji uzyskanych z biura prasowego Małopolskiej Policji kierowca był trzeźwy, jednak z powodu dużego wykroczenia zatrzymano mu prawo jazdy.

Droga przez dłuższy okres czasu była zablokowana. Funkcjonariusze sądeckiej Policji prowadzili na miejscu czynności dochodzeniowe oraz ustalili okoliczności zdarzenia.

fot. Małopolska Policja