Piotr Michalski w “10”. Rekordy życiowe Polaków.

Piotr Michalski z rekordem życiowym zajął dziesiąte miejsce w zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 500 metrów. Na dalszych pozycjach uplasowali się Marek Kania oraz Damian Żurek.

Piotr Michalski pisał się naprawdę dobrze. Nie popełnił, tak jak jego koledzy z reprezentacji poważniejszych błędów i zamknął czołową “10” z czasem 34.461. Bieg nie udał się Markowi Kani. Polski łyżwiarz, który przeszedł z wrotkarstwa już na początku dystansu pogubił się i niestety ostatecznie zajął 17 miejsce z czasem 34.673. Oboje zapewnili sobie utrzymanie w grupie A.

Niestety spadek do słabszej grupy zaliczył Damian Żurek. Polak pobił rekord życiowy wynikiem 34.599, jednak 15 pozycja nie starczyła do utrzymania się wśród najlepszych. Polak jest jednak coraz bliżej kwalifikacji olimpijskiej na tym dystansie.

Na torze w Salt Lake City najlepsi byli Japończycy. Zwyciężył z czasem 34.048 Yamato Matsui, wyprzedzając swojego rodaka Wataru Morishige. Na najniższym stopniu podium stanął Kanadyjczyk Laurent Dubreuil.