Tragedia w Pieninach. Mężczyzna spadł z Sokolicy (ZDJĘCIA)

Tragiczny wypadek w Pieninach. W godzinach popołudniowych z Sokolicy spadł mężczyzna. Niestety nie przeżył upadku z bardzo dużej wysokości. Na miejscu akcję ratowniczą prowadzili ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wraz z Horská služba Pieninského národného parku

W godzinach popołudniowych 4 grudnia ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR z uwagi na charakter zgłoszenia mogący świadczyć o upadku ze szczytu Sokolicy (747 m n.p.m) brali udział w poszukiwaniach pod jej eksponowanymi południowymi ścianami.

W trakcie działań odnaleziono ciało mężczyzny, który nie przeżył upadku z dużej wysokości. Ratownikom pozostał smutny obowiązek zniesienia ciała w dolinę.

– Zwłoki mężczyzny opuszczono ponad 350 m, za pomocą technik linowych do podstawy szczytu, a następnie pontonem przeprawiono do Polskiej granicy, dalsze postępowanie prowadzi policja i prokurator. W akcji brało udział 20 ratowników GP oraz koledzy z Horská služba Pieninského národného parku informuje Grupa Podhalańska GOPR.

– Z uwagi na charakter zdarzenia oraz szacunek dla zmarłego i jego rodziny prosimy o wstrzymanie się w komentarzach od spekulacji na temat całego zdarzenia – apelują GOPR-owcy.

fot. Grupa Podhalańska GOPR

Skomentuj post