Rząd wprowadza nowe obostrzenia. Jak je oceniacie (SONDA)

Ministerstwo Zdrowia na specjalnej konferencji prasowej poinformowało o nowych obostrzeniach. Według zapowiedzi wiceministra zdrowia Waldemara Kraśki od 15 grudnia zostanie obniżony limit obłożenia do 30 procent  w restauracjach, barach i hotelach, a także kinach, teatrach, obiektach sportowych i sakralnych. Dyskoteki, kluby oraz miejsca do tańca będą zamknięte do początku stycznia. Wraca także nauka zdalna. 

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało obniżenie limitów do 30 procent obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach. Limit ten będzie dotyczył również obiektów sakralnych, sportowych oraz kin i teatrów. Przygotowano bonus dla osób zaszczepionych, gdzie poprzez weryfikację można będzie zwiększyć limit. Dodatkowym obostrzeniem będzie zakaz konsumpcji w kinach. W transporcie zbiorowym limit wynosił będzie 75% obłożenia.

Od 15 grudnia zamknięte zostaną dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia. Wyjątek przygotowano tylko na okres sylwestrowy. W dniach 31 grudnia  i 1 stycznia 2022 na zabawę będzie mogło wejść maksymalnie 100 osób. Oczywiście osoby w pełni zaszczepione będą mogły bawić się bez żadnych limitów.

Wraca zdalne nauczanie

Od 20 grudnia do 9 stycznia wprowadzona zostanie nauka zdalna dla uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Po tym okresie, jak zapowiedział wiceminister Waldemar Kraśka dzieci i młodzież powrócą do nauczania stacjonarnego.

Resort zdrowia informuje także o planie obowiązkowych szczepień dla służb mundurowych, pracowników służby zdrowia a także nauczycieli.

Skomentuj post