Jordanowscy policjanci odwiedzili uczniów w Osielcu (ZDJĘCIA)

Na uczniów Szkoły Podstawowej w Osielcu czekała nie lada niespodzianka. W Mikołajki 6 grudnia odwiedzili ich funkcjonariusze Komisariatu Policji w Jordanowie wraz z maskotką. Celem wizyty było przypomnienie najmłodszym, jak bezpiecznie poruszać się po drodze do i ze szkoły, w ramach akcji „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z MRÓWKĄ”.

W poniedziałek 6 grudnia w godzinach porannych do Szkoły Podstawowej w Osielcu przyjechali policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie, którym towarzyszyła pluszowa maskotka Mrówki. Funkcjonariusze przeprowadzili krótkie pogadanki edukacyjne z dziećmi, mające na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Mundurowi wraz z maskotką przytaczali młodym słuchaczom przykłady pozytywnych zachowań na drodze, jak również takich, których należy unikać. W czasie spotkania szczególną uwagę zwracano na fakt bycia widocznym na drodze przez innych uczestników ruchu w tym omawiano ważną rolę, jaką mają odblaski na odzieży.  Na zakończenie każdy uczeń otrzymał słodką nagrodę.

źródło: KPP w Suchej Beskidzkiej

Skomentuj post