Kamil Stoch trzeci w kwalifikacjach. Przełamanie Polaków?

Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w kwalifikacjach przed sobotnim konkursem Pucharu Świata, który odbywa się na Vogtland Arenie (HS140) w  niemieckim Klingenthal. Do konkursu awansowali też Piotr Żyła, Paweł Wąsek oraz Aleksander Zniszczoł. Zwyciężył Japończyk Ryoyu Kobayashi. 

Już skoki treningowe pokazały, że Kamil Stoch i Piotr Żyła znacznie poprawili swoje próby względem poprzedniego weekendu, gdzie rywalizacja toczyła się na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Trzykrotny złoty medalista olimpijski po skokach na 127 oraz 136 metr był odpowiednio drugi i czwarty. W drugiej serii treningowej bardzo dobrze skoczył także Mistrz Świata z Lahti, zajmując trzecią lokatę (133 metry). Dobrze zaprezentował się także Paweł Wąsek, lądując na 124 metrze, co dało mu 21 pozycję.

Błysk Stocha, solidni Polacy

W kwalifikacjach bardzo dobrze zaprezentował się Kamil Stoch. Skoczek z Zębu oddał trzeci bardzo dobry skok. Tym razem wylądował na 130 metrze co dało mu notę 129,6 punktu. W bardzo niesprzyjających warunkach skakał natomiast Piotr Żyła, który uzyskał 124 metry. Odległość pozwoliła mu na zajęcie dwunastego miejsca (118 punktów).

Do sobotniego konkursu awansował komplet Polaków. Kolejną udaną próbę miał Paweł Wąsek, lądując na 126 metrze i plasując się w czołowej “20” kwalifikacji. Na 45 miejscu kwalifikacje ukończył Aleksander Zniszczoł, skacząc 118 metrów.

Najlepszy Ryoyu Kobayashi

Najlepszym skoczkiem piątkowych kwalifikacji na Vogtland Arenie w Klingenthal był Ryoyu Kobayashi. Japończyk uzyskał najlepszą odległość – 133 metry i z notą 131,4 punktu o 0,5 pkt. wyprzedził Niemca Karla Geigera (131 metrów). Warto zaznaczyć świetną dyspozycję Szwajcarów. Miejsce tuż za podium zdobył Kilian Peier (129,5 metra), natomiast czołową “szóstkę” zamknął Simon Amman (131 metrów).

WYNIKI KWALIFIKACJI

Skomentuj post