Śmiertelne potrącenie pieszego z Bochni

Tragedia z udziałem pieszego w Bochni. W czwartek 9 grudnia około godziny 19 na ulicy Gazowej doszło do potrącenia 50-letniego mężczyzny. Niestety poszkodowany zmarł w szpitalu. 

W czwartek grudnia tuż przed godziną 19, oficer dyżurny bocheńskiej jednostki otrzymał zawiadomienie z ulicy Gazowej w Bochni. Według zgłoszenia doszło tam do wypadku drogowego z udziałem pieszego. – Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego udali się na miejsce, gdzie ustalili, że 50-letni mieszkaniec gminy Drwinia został potrącony przez samochód osobowy marki Audi, którym kierowała 22-letnia mieszkanka Bochni. Kobieta została przebadana na zawartość alkoholu – była trzeźwa. Pieszy  został przewieziony przez załogę karetki pogotowia do szpitala, gdzie zmarł – informuje KPP w Bochni.

Policjanci z bocheńskiej komendy pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności wypadku.

– Przypominamy i apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Pieszych i rowerzystów zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych także w terenie zabudowanym. W dużym stopniu zwiększają one naszą widoczność na drodze. W okresie zmiennych warunków atmosferycznych oraz mokrej lub śliskiej nawierzchni ważne jest zachowanie ostrożności i rozwagi przez kierujących pojazdami – apeluje bocheńska Policja.

Skomentuj post