Iweta Faron na podium Pucharu Świata!!! (WIDEO)

Świetnie zaprezentowała się Iweta Faron w zawodach Pucharu Świata, który odbywa się w kanadyjskim Canmore. Nasza niepełnosprawna biathlonistka i biegaczka narciarska zajęła trzecie miejsce w biathlonowym sprincie.

Nasza 22-letnia zawodniczka na strzelnicy miała dwa pudła i na finiszu okazała się gorsza od reprezentantki gospodarzy Brittany Hudak oraz Rosjanki Iulii Mikheevej. Iweta Faron uzyskała po wszystkich przeliczeniach czas 20:40.8 i straciła do zwyciężczyni nieco ponad 54 sekundy.

Zawodniczka urodzona w Obidowej, miejscowości znajdującej się w gminie Nowy Targ zrobiła sobie znakomity prezent urodzinowy. Iweta wystartowała również w biegu indywidualnym, gdzie ukończyła bieg na szóstej pozycji, ale popełniając na strzelnicy aż 10 błędów. W rywalizacji na średnim dystansie powtórzyła ten wynik.

Iweta Faron wystartowała również w rywalizacji biegaczek narciarskich. Na dystansie 5 kilometrów zajęła siódme miejsce, na 10 kilometrów była 4 ze stratą niespełna minuty do podium, natomiast w sprincie (dystans 1 kilometra) ukończyła zmagania na 6 pozycji.