Świetny start sprinterów na 500 metrów

Piotr Michalski oraz Damian Żurek zajęli miejsca w czołowej “10” na zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Wiadomo już, że kwalifikację olimpijską na tym dystansie zdobyła aż trójka Polaków, w tym debiutujący na torze łyżwiarskim Marek Kania. 

Polska kadra sprinterów i sprinterek prezentuje się w tym sezonie znakomicie. Warto podkreślić świetne wyniki na torze w Calgary Andżeliki Wójcik oraz Kai Ziomek. Nasze panczenistki dwukrotnie znalazły się w czołowej “10” zmagań na dystansie 500 metrów.

Dwa miejsca w czołowej “10”

Śladami naszych Pań poszli mężczyźni. Po ósmym miejscu podczas piątkowej rywalizacji, tym razem oczko niżej znalazł się Piotr Michalski, uzyskując czas 34.289. Tuż za nim znalazł się Damian Żurek, który pobił swój rekord życiowy i teraz wynosi on 34.295.

W grupie A, którą wygrał z czasem 33.903 Rosjanin Viktor Mushtakov wystąpił również trzeci z naszych reprezentantów – Marek Kania. Polski panczenista, który przeszedł do rywalizacji na torze lodowym z wrotkarstwa także ustanowił nową życiówkę osiągając czas 34.511.

Trójka do Pekinu

Znamy już także liczbę naszych panczenistów, którzy wystąpią na dystansie 500 metrów podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Polacy zdobyli komplet trzech kwalifikacji.

Wśród kobiet na tym dystansie zobaczymy natomiast dwie biało-czerwone. I tu patrząc na wyniki Andżeliki Wójcik oraz Kai Ziomek możemy już oczekiwać rywalizacji w Chinach.

fot. PZŁS

Skomentuj post