Tragiczna śmierć trzech osób po załamaniu lodu w Wolbromiu (ZDJĘCIA)

Do wielkiej tragedii doszło w Wolbromiu. Cztery osoby znalazły się na tafli lodowej, która załamała się w pobliżu miejscowej Szkoły Podstawowej. Niestety tylko jedna osoba przeżyła. Pod wodą zginęli trzej mężczyźni w wieku 18, 24 i 28 lat. 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 13 grudnia około godziny 15 w miejscowości Wolbrom, znajdującej się w powiecie olkuskim. Cztery osoby wyszły na taflę lodową zbiornika wodnego w okolicy Szkoły Podstawowej przy ulicy Pod Lasem. Lód niestety się załamał i tylko jednej osobie udało się przedostać na brzeg. Był to 18-letni mężczyzna.

POMÓŻ W ZAKUPIE DRONA

W trwającej akcji ratunkowej brały służby ratunkowe z powiatu olkuskiego. Niestety potwierdziła się tragiczna informacja o śmierci trzech osób, którymi są mężczyźni w wieku 18, 24 oraz 28 lat. Dwie osoby były poszukiwane, natomiast trzecia została wyciągnięta ze zbiornika i reanimowana.

Na pomoc psu…

Smutne są także okoliczności wypadku. Rzecznik KPP w Olkuszu Katarzyna Matras potwierdziła to, że jedna z osób postanowiła ratować psa, pod którym załamał się lód. Niestety ona także znalazła się w wodzie i następnie na jej pomoc ruszyli pozostali mężczyźni.

Niestety pomoc zwierzęciu okazała się być ostatnią dla trójki mężczyzn…

fot. Patrol998-Małopolska

Skomentuj post