18-latka okradła swój dom w gminie Nowy Targ (ZDJĘCIA)

Stołeczna Policja zatrzymała w jednej z miejscowych galerii handlowych parę, która dokonała kradzieży, kradzieży z włamaniem i przywłaszczenia mienia w okolicach Nowego Targu. 18-latka wraz z 19-letnim znajomym obrabowała m.in. swój własny dom. Złodzieje zostali przekazani funkcjonariuszom z Nowego Targu. Mężczyzna został aresztowany na dwa miesiące. Skradzione rzeczy, w tym samochód zostały odzyskane. 

W nocy z 2 na 3 grudnia br. na terenie jednej z miejscowości w gminie Nowy Targ doszło do kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego.  Włamywacze skradli portfel z gotówką, złoty pierścionek, zegarek i telefon komórkowy (straty wyceniono na 10 000 zł).

Po trzech dniach (6 grudnia ) w południe, włamano się do innego domu w tej miejscowości, gdzie po wybiciu szyby sprawcy weszli do środka i wynieśli sejf z zawartością gotówki i biżuterii (o łącznej wartości 80 000 zł). Przy okazji uszkodzili również drzwi wejściowe i marmurowe schody.

Okradła rodziców i dziadków

W przypadku tego drugiego włamania  gospodarze przeglądnęli posiadany monitoring i ku swojemu zdziwieniu zauważyli na nim  …. swoją 18-letnią wnuczkę która działała  z nieznanym mężczyzną.

– Co istotne, pierwsze z włamań miało miejsce w domu rodzinnym 18-latki. Nowotarscy policjanci w toku dochodzenia ustalili, że 18-latka i jej kolega po kradzieży uciekli i przebywali na terenie Warszawy. Policjanci podejrzewali, że pierwszego włamania dokonała ta sama para. Ustalili także, że do kradzieży z włamaniem złodziejska para wykorzystywała forda focusa skradzionego wcześniej na terenie Nowego Targu – informuje KPP w Nowym Targu.

Odnalezieni w Warszawie

Wizerunek włamywaczy przekazano stołecznym policjantom, jak również informację,  że podejrzani mogą poruszać się skradzionym fordem.  7 grudnia policjanci Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji sprawdzając sklepy znajdujące się na terenie jednej z  galerii handlowych w Śródmieściu zauważyli mężczyznę i kobietę odpowiadających rysopisowi.

Stołeczni wywiadowcy zatrzymali 18-latkę i jej 19-letniego kompana. Policjanci zabezpieczyli przy nich gotówkę w wysokości ponad 45 tysięcy złotych. Natomiast w trakcie przeszukania forda pozostawionego przez parę na parkingu podziemnym galerii zabezpieczyli rzeczy, które mogły pochodzić z przestępstwa, m.in. biżuterię, jak również łomy, które posłużyły zatrzymanym do otwarcia skradzionego sejfu.

Możliwa długa odsiadka

Para została osadzona w pomieszczeniach dla zatrzymanych, a następnie przekazana policjantom z Nowego Targu.  Po przewiezieniu do nowotarskiej komendy śledczy przedstawili podejrzanym zarzuty dot. wyżej opisanych kradzieży z włamaniem, naruszenia miru domowego (w związku w wtargnięciem do domku letniskowego) w Nowym Targu, kradzieży samochodu marki Ford i usiłowania kradzieży quada w Nowy Targu.

Prokurator wystąpił wobec wnioskiem do nowotarskiego sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanych. W piątek (10 grudnia) sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania (na okres 2 miesięcy) wobec  19-latka. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. 18-latka będzie musiała zmierzyć się także nieprzyjemną atmosferą rodzinną, bowiem włamała się z  kolegą  najpierw  do domu swych rodziców a następnie do domu swoich dziadków.

Małopolska Policja

Skomentuj post