Nie żyje Tadeusz Ross. Zasłynął jako Zulu Gula

W wieku 83 lat odszedł Tadeusz Ross. Był aktorek, scenarzystą oraz satyrykiem, a także byłym posłem i europosłem Platformy Obywatelskiej. W obecnej kadencji zasiadał w Radzie Warszawy. 

Tadeusz Ross urodził się 14 marca 1938 roku w Warszawie. Ukończył studia na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie i rozpoczął pracę w teatrze. Znany był przede wszystkim z programu Zulu-Gula, a także audycji satyrycznej Programu 3 Polskiego Radia “Rossmówki”, którą tworzył wraz z Piotrem Fronczewskim.

Warto zaznaczyć również, że był także znakomitym scenarzystą. Tworzył scenariusze do kilku odcinku popularnego serialu komediowego “Miodowe Lata”.

Bogata kariera polityczna

Kolejnym przystankiem w życiorysie Tadeusza Rossa była polityka. Już w 2006 roku został wybrany na radnego miasta stołecznego Warszawy. Kandydował z listy Platformy Obywatelskiej w Mokotowie. Rok później zdobył mandat posła z okręgu warszawskiego.

W 2009 roku bez powodzenia startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego. To samo stało się w wyborach parlamentarnych, które odbyły się w 2011 roku. Dwa lata później objął mandat europosła, zastępując Rafała Trzaskowskiego. Później bez powodzenia starał się o mandat posła, senatora oraz deputowanego Europarlamentu.  Ostatnimi jego przystankami była funkcja radnego powiatu piaseczyńskiego, natomiast w 2018 roku został radnym Rady Warszawy.

Był pięciokrotnie żonaty.

fot. Fanpage Tadeusz Ross

Skomentuj post