Jan Guńka wygrywa w juniorskim Pucharze Świata!!! (ZDJĘCIA)

Fantastyczny występ naszych młodych biathlonistów we Włoszech. Na trasach w Martell – Val Martello Jan Guńka wygrał sprint w juniorskim Pucharze Świata. Na 12 pozycji uplasował się jego kolega Marcin Zawół. To kolejny sukces biało-czerwonych po wygraniu niedzielnej sztafety 4×7,5 kilometra.

Trasy we włoskim Martell – Val Martello są bardzo szczęśliwe dla naszych młodych biathlonistów, którzy rywalizują w juniorskim Pucharze Świata. W niedzielę Polacy w składzie Konrad Badacz, Hubert Matusik, Jan Guńka i Marcin Zawół nie dali szans rywalom i pewnie zwyciężyli w sztafecie 4×7,5 kilometra. W pokonanym polu pozostawili Niemców oraz reprezentantów Ukrainy.

W środę odbył się bieg sprinterski na 10 kilometrów Jan Guńka nie dał rywalom szans. Pomimo dwóch pudeł na strzelnicy wyprzedził bezbłędnie strzelających rywali. Na drugiej pozycji ze stratą niespełna 19 sekund znalazł się Szwajcar Silvano Demarmels. Na najniższym podium stanął natomiast Ukrainiec Roman Borovyk.

Nieco słabiej spisali się pozostali biało-czerwoni. Na 12 pozycji w stawce 124 biathlonistów znalazł się Marcin Zawół, który na strzelnicy pomylił się trzykrotnie. 29 był Konrad Badacz, zaliczając cztery pudła. Bartosz Penkala uplasował się na 51 pozycji, pięć miejsc niżej znalazł się Fabian Suchodolski. Kacper Brzoska oraz Hubert Matusik otworzyli ósmą dziesiątkę.

W rywalizacji kobiet na dystansie 7,5 kilometra Patrycja Stanek była 9, natomiast dwie pozycje niżej znalazła się Daria Gembicka. Anna Nędza-Kubiniec pomimo czterech pudeł zamknęła czołową „30”.