Poranny pożar domku kanadyjskiego w Binczarowej (ZDJĘCIA)

Do pożaru domku drewnianego w stylu kanadyjskim doszło w miejscowości Binczarowa w powiecie nowosądeckim. Ogień, z którym walczyło siedem zastępów straży pożarnej wybuchł w godzinach rannych 15 grudnia. 

Służby zostały zaalarmowane do pożaru drewnianego domku garażowo-gospodarczego z częścią mieszkalną 15 grudnia przed godziną 6 rano. Na miejsce zadysponowano strażaków z JRG Nowy Sącz, OSP Binczarowa, OSP Bogusza, OSP Florynka, OSP Kąclowa i OSP Grybów.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem objęty był budynek o konstrukcji drewnianej, w stylu kanadyjskim. Ogień wydobył się na zewnątrz. W budynku nikt nie przebywał. Właściciel był na miejscu i nikt nie uskarżał się na dolegliwości. Działania strażaków  polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz  podaniu  prądów w natarciu na palący się obiekt. Oświetlono miejsce zdarzenia oraz zorganizowano dowożenie wody z hydrantu oddalonego o około 4 km. Dalsze działania polegały na rozbiórce dachu nad pomieszczeniem mieszkalnym oraz częścią garażową. Rozebrano część warsztatową. Usuwano nadpalone elementy wyposażenia poza budynek i przelewano je wodą. Dokonano kontroli kamerą termowizyjną konstrukcji budynku po zakończeniu działań – informuje PSP w Nowym Sączu.

Z ogniem walczyło siedem zastępów straży pożarnej z liczbą łączną 27 strażaków. Akcja trwała przez ponad trzy godziny.

fot. PSP Nowy Sącz

Skomentuj post