Zatrzymani podczas likwidacji plantacji w Tokarni (ZDJĘCIA)

Do dziesięciu lat pozbawienia wolności grozi 30 i 35-latkowi z powiatu wielickiego. Mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Policji podczas…likwidacji plantacji marihuany na terenie Tokarni. 

Wczesnym rankiem w piątek 10 grudnia funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z policjantami z Myślenic zjawili się na jednej z posesji w gminie Tokarnia, gdzie według informacji miała znajdować się uprawa konopi indyjskich.

– Na miejscu policjanci zastali dwóch mężczyzn 30 i 35-latka z powiatu wielickiego, którzy byli w trakcie likwidacji plantacji. Mężczyźni pakowali specjalistyczny sprzęt, ziemię i doniczki do worków z zamiarem zatarcia śladów po uprawie. Kryminalni zabezpieczyli sprzęt i zatrzymali mężczyzn, a następnie bardzo szybko ustalili gdzie znajdują się zbiory pochodzące z uprawy informuje Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach.

Trop prowadził do powiatu wielickiego, gdzie na poddaszu stodoły znajdowało się dwanaście słoików i trzy opakowania kartonowe z suszem. Policjanci zabezpieczyli tam 3,4 kilograma suszu, który pochodził z plantacji w gminie Tokarnia.

Zatrzymani przyznali się do winy. Decyzją prokuratury wobec podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego oraz dozoru policyjnego.  Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: Małopolska Policja

Skomentuj post