Kolejne świetne występy młodych biatlonistów! (ZDJĘCIA)

Pomimo słabszych wyników polskich biathlonistów w Pucharze Świata oraz Pucharze IBU kibice mają powody do zadowolenia. Znakomicie prezentują się młodzi zawodnicy w zawodach juniorów! Po raz kolejny najlepszy w super sprincie był Jan Guńka, a trzecie miejsca zajęli Patrycja Stanek i Marcin Zawół. Zwycięstwo odniosła również pojedyncza sztafeta mieszana. 

O takich sukcesach warto pisać na każdym roku. Świetnie w juniorskim Pucharze Świata prezentują się nasi młodzi biathloniści. Po środowym zwycięstwie Jana Guńki, sukcesy nadeszły w piątek i sobotę.

Piątek był dniem rozgrywania sztafet mieszanych. W klasycznej sztafecie 2+2 Polacy w składzie Anna Nędza-Kubiniec, Daria Gembicka, Jan Guńka i Konrad Badacz zajęli czwarte miejsce, ze stratą 1 minuty i 23 sekund do zwycięskich Niemców. Biało-czerwonych wyprzedzili jeszcze Włosi oraz reprezentanci Czech. O braku miejsca na podium zaważyła przede wszystkim słabsza postawa naszych juniorek.

W pojedynczej sztafecie mieszanej (kobieta plus mężczyzna) Polacy nie mieli sobie równych. Patrycja Stanek i Marcin Zawół dobrze spisali się na strzelnicy i z siedmioma dobieranymi strzałami wyprzedzili o 34 sekundy Rosjan. Na trzeciej pozycji finiszowali Włosi.

Popis w super sprincie

Dzień później rozgrywana była rywalizacja w super sprincie. W eliminacjach, które odbyły się na dystansie 4,5 kilometra do czołowej “30” ścigającej się w finale awansowało czterech juniorów: Jan Guńka (wygrał eliminacje), Konrad Badacz, Marcin Zawół oraz Hubert Matusik, a także Patrycja Stanek (najlepsza w eliminacjach) i Anna Nędza-Kubiniec.

W finale kobiet składającym się z biegu oraz czterech strzelań Patrycja Stanek zanotowała aż pięć pudeł, co jednak dało doskonałe, trzecie miejsce. Anna Nędza-Kubiniec także pomyliła się tyle samo razy i ukończyła rywalizację na 15 pozycji. Zwyciężyła Niemka Johanna Puff przed Włoszką Sarą Scattolą.

Jan Guńka po raz kolejny zachwycił równością i wysokim poziomem swojej formy. Z dwoma niecelnymi strzałami nie dał rywalom szans, wyprzedzając o ponad 14 sekund Rosjanina Aleksandra Korneva i kolejnego z biało-czerwonych Marcina Zawoła (dwa pudła). Jedenastą pozycję zajął Konrad Badacz, a 23 miejsce padło łupem Huberta Matusika.

fot. Polski Związek Biathlonu

Skomentuj post