Szwedzki obrońca Sebastian Ring w Wiśle Kraków (WIDEO)

Pierwszy zimowy transfer Białej Gwiazdy stał się faktem. Nowym piłkarzem krakowskiego klubu został 26-letni szwedzki obrońca Sebastian Ring. Zawodnik podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku. 

Sebastian Ring to szwedzki piłkarz, wyceniany przez portal Transfermarkt na 600 tysięcy euro. Lewy obrońca w tym sezonie reprezentował barwy rodzimego klubu FF Kalmar.

W siódmym klubie szwedzkiej Allsvenskan (najwyższy szczebel rozgrywek) nowy piłkarz Białej Gwiazdy rozegrał 28 spotkań, notując trzy trafienia oraz dwie asysty. W sumie Sebastian Ring przebywał na murawie aż 2457 minut.

– Sebastian Ring daje nam nowe możliwości w budowaniu akcji od tyłu. Ten kreatywny i odporny na presję zawodnik zdecydowanie pasuje do naszego stylu gry. Przychodzi do nas z drużyny, która bardzo fajnie operuje piłką. Dołączenie Sebastiana do Wisły to równocześnie wzmocnienie rywalizacji na lewej stronie. Chcemy bowiem na każdej pozycji mieć dwóch równorzędnych piłkarzy. Dotychczas o grę w pierwszym składzie rywalizował Krystian Wachowiak, ale uważamy, że będzie mógł skutecznie to robić dopiero po wypożyczeniu, nad którym obecnie pracujemy. Sebastian podpisał kontrakt na 18 miesięcy z automatycznym przedłużeniem po osiągnięciu celów indywidualnych – powiedział Tomasz Pasieczny, Dyrektor Sportowy Wisły Kraków.

Nowy nabytek Wisły urodził się 18 kwietnia 1995 roku w Örebro. Na początku piłkarskiej kariery występował w barwach Adolfsbergs IK oraz Örebro SK. Następnie w latach 2013-2014 piłkarskie rzemiosło szlifował w BK Forward. W kolejnym sezonie przeniósł się do pierwszej drużyny Örebro SK, gdzie grał do końca 2018 roku.

Rok 2019 roku to kolejny krok w karierze Sebastiana Ringa, tym razem międzynarodowy. Piłkarz przeniósł się na Wyspy Brytyjskie, dołączając do Grimsby Town. Barwy The Mariners przywdziewał przez kolejny rok, nastepnie zawarł umowę z Kalmar FF.

fot. Bartek Ziółkowski – wisla.krakow.pl

 

Skomentuj post