Skandaliczne zachowania na protestach przeciw LexTVN (FILM)

W całej Polsce trwają protesty przeciwko ustawie LexTVN, która została przegłosowana w Sejmie RP. Niestety po raz kolejny z ust protestujących padają bardzo wulgarne hasła, a także widać skandaliczne transparenty. Do takiej sytuacji doszło w Wadowicach, w pobliżu miejscowej Bazyliki oraz domu rodzinnego Jana Pawła II oraz w Krakowie. Na okoliczność zareagowało już Muzeum Auschwitz. 

Na załączonym poniżej filmie możemy usłyszeć bardzo wulgarne hasła, padające z ust jednej z protestujących. Do takich sytuacji nie powinno się dopuszczać, szczególnie, że w pobliżu spacerowały rodziny z dziećmi. Nie ważne jakie mamy poglądy, ale stosowanie takiego języka sprowadza te osoby do pozycji “menela” spod sklepu monopolowego.

Starsza kobieta na Rynku w Wadowicach krzyczała przez mikrofon hasła w********** oraz śpiewała piosenkę “W siną dal, w siną dal, niech Kaczyński w*********  siną dal”. Przykre, że w okresie przedświątecznym ludzie nie potrafią zachować resztki kultury.

Jeden z transparentów na proteście w Krakowie zszokował dość mocno opinię społeczną. Na jednym z nich widniało skandaliczne, wręcz obrzydliwe hasło “Auschwitz dla nacjonalistów”. Na reakcję Muzeum Auschwitz nie trzeba było długo czekać. Na życzenie komukolwiek “Auschwitz” – zwłaszcza w kraju tak dotkniętym niemiecką okupacją, terrorem i ludobójstwem – nie może być zgody. To już nie tylko smutny przejaw elementarnego braku wiedzy, ale i niczym nieusprawiedliwionej podłości. Twarze zakryte – oby ze wstydu – czytamy na Twitterze.

Powyższe zachowania pozostawiamy do Państwa oceny.

źródło: Twitter

Skomentuj post