Podejrzany o pedofilię zatrzymany w powiecie oświęcimskim

31-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kętach. Mężczyzna jest podejrzany o  nakłanianie małoletniej poniżej 15 roku za pośrednictwem popularnego komunikatora internetowego do innych czynności seksualnych. A wszystko dzięki grupie osób, zajmujących się wyszukiwaniem pedofili.

W sobotę 18 grudnia dyżurny komisariatu Policji w Kętach otrzymał zgłoszenie od grupy osób zajmujących się wyszukiwaniem pedofili w Internecie, dotyczące ujęcia 31-letniego mężczyzny.  Człowiek ten, miał nakłaniać, za pośrednictwem komunikatora internetowego, 13 – letnią dziewczynkę do wykonywania innych czynności seksualnych, a także proponował małoletniej spotkanie w celach seksualnych. W tym przypadku, z pedofilem korespondowała dorosła osoba podająca się za 13-latkę.

– Policjanci natychmiast pojechali na teren jednej z posesji w Kętach, gdzie miało dojść do obywatelskiego ujęcia sprawcy. Na miejscu funkcjonariusze zastali dwoje zgłaszających. Wskazali oni podejrzewanego mężczyznę. Funkcjonariusze po ustaleniu okoliczności sprawy zatrzymali 31  – latka. Mężczyzna trafił do kęckiego komisariatu Policji. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy należący do zatrzymanego. Sprzęt ten zostanie poddany ekspertyzie przez biegłych – informuje KPP w Oświęcimiu.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci zebrali dowody świadczące o tym, że podejrzany od początku grudnia br. wykorzystując popularny komunikator internetowy prowadził korespondencję o tematyce seksualnej z internautką podającą się 13-latkę. Pomimo tego, że internautka kilkukrotnie informowała mężczyznę, że ma 13- lat jego propozycje nie ustawały. Ponadto, kiedy jak mu się wydawało zdobył zaufanie nastolatki zaczął namawiać ją na spotkanie w celach seksualnych.

Na podstawie zebranych dowodów podejrzanemu został przedstawiony zarzut usiłowania nakłonienia małoletniej poniżej lat 15 do czynności seksualnych. Za popełnione przestępstwo sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Plaga pedofili

W listopadzie br. na terenie powiatu oświęcimskiego w podobny sposób zostali  zatrzymani dwaj  inni mężczyźni, podejrzani o podobne czyny.

Policjanci apelują do rodziców o czujność oraz uświadamianie dzieci i młodzieży o zagrożeniach czyhających w Internecie. W tym przypadku sprawca na szczęście korespondował z osobą dorosłą, podającą się za małoletnią. Ponownie apelujemy do rodziców o czujność, która pomoże  ochronić dziecko przed takimi  przestępstwami. Należy ze swoim dzieckiem rozmawiać na temat zagrożeń z jakimi może zetknąć się w Internecie, należy sprawdzić z jakich stron internetowych korzysta, a także z kim prowadzi korespondencję, jakie treści otrzymuje i jakie przesyła.

źródło: Małopolska Policja

Skomentuj post