Jesteś uczniem lub nauczycielem? Sprawdź program “Ferie z WOT”!

Wojska Obrony Terytorialnej to całkowicie inny rodzaj służby, niż w wojskach operacyjnych. Terytorialna Służba Wojskowa jest mostem między karierą zawodową, rodziną, a służbą Ojczyźnie.

 

Poprzez zastosowanie weekend’owego systemu szkoleń, które odbywają się raz w miesiącu, żołnierz ma możliwość pracować w tygodniu bez zobowiązań względem armii lub przełożonych. Jednak przy wcieleniu musi przejść 16 dniowe szkolenie lub 8 dni szkolenia wyrównawczego – które przeznaczone jest dla Terytorialsów, którzy w przeszłości odbyli służbę wojskową.

 

Jak można się domyślić:

Dla pracowników nie jest to żaden problem. Jednak Wojsko Polskie stawia na młode pokolenie, które jest pełne energii, determinacji i siły aby służyć Polsce, jednak Ci ludzie nadal się kształcą: W szkołach średnich i na uniwersytetach, a jedyne ich dłuższe “wolne” od szkoły to wakacje i ferie zimowe.

 

Wojsko ma dla wszystkich uczniów, studentów, nauczycieli i rodziców dobrą informację:

Program „Ferie z WOT”, skierowany jest do pełnoletnich uczniów szkół średnich, oraz tych którzy pełnoletność uzyskają przed rozpoczęciem ferii zimowych w naszym województwie. Jest to propozycja także dla nauczycieli, studentów i również rodziców, których dzieci w tym czasie spędzają czas poza domem np. na obozach zimowych. W ubiegłym roku w ramach projektu „Ferie z WOT”, kilkaset ochotników wstąpiło w szeregi WOT.

 

Służba w WOT cieszy się dużym zainteresowaniem wśród ludzi młodych, co trzeci żołnierz ma mniej niż 25 lat. Projekt „Ferie z WOT” wychodzi naprzeciw wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy chcą międzysemestralną przerwę w nauce wykorzystać na szkolenie i rozpoczęcie służby wojskowej w Wojskach Obrony Terytorialnej, a dokładniej w 11. Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w której trwa właśnie formowanie 112. Batalionu Lekkiej Piechoty!

 

Wszyscy zainteresowani wzięciem udziału w programie proszeni są o kontakt z najbliższą Wojskową Komendą Uzupełnień. 

 

—————–

Autor:
Kamil Szynal 
Licealista, bloger, pasjonata historii najnowszej i rekonstruktor historyczny. Redaktor portalu M jak Małopolska i Sucha24.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.