Radosław Kawęcki mistrzem świata!!!

Wspaniały dzień dla polskiego pływania. Radosław Kawęcki zdobył swój czwarty w karierze, złoty medal Mistrzostw Świata na krótkim basenie. Polak był bezkonkurencyjny w Abu Dhabi na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym

Nasz pływak zaniepokoił kibiców w eliminacjach. Do finału 200 metrów stylem grzbietowym awansował z ostatnim, ósmym czasem 1:52.35. Najszybszy był reprezentant USA Shaine Casas, który jako jedyny zszedł po niżej bariery 1 minuty i 50 sekund (1:49.82).

W wyścigu finałowym Polak zaczął bardzo spokojnie. Przewagę wypracował sobie Amerykanin Casas i pewnie zmierzał po złoty medal. Jednak dystans 200 metrów grzbietem rozstrzygany jest przede wszystkim na ostatnich 50 metrach, które Radosław Kawęcki pokonał w znakomitym stylu i ostatecznie zwyciężył z czasem 1:48.68, wyprzedzając Shaine Casasa oraz Niemca Christiana Dienera.

Dla Radosława Kawęckiego to czwarty w karierze złoty medal na tym dystansie (mistrzostwa świata na krótkim basenie). W dorobku Polaka jest także siedem złotych medali na europejskim czempionacie, na krótkim basenie.