Wspaniały start Maryny Gąsienicy-Daniel i Magdaleny Łuczak!

Wtorek 21 grudnia był wspaniałym dniem dla polskiego narciarstwa alpejskiego. Maryna Gąsienica-Daniel i Magdalena Łuczak udowodniły Polskiemu Związkowi Narciarskiemu, że w tej dyscyplinie Polacy mogą osiągać duże sukcesy!

Polki osiągnęły swoje najlepsze rezultaty w historii startów na zawodach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. We francuskim Courchevel, gdzie odbywał się slalom gigant Maryna Gąsienica-Daniel zajęła szóstą pozycję, natomiast Magdalena Łuczak była 20. Warto podkreślić, że druga z biało-czerwonych, niespełna 20-letnia Łuczak miała siódmy czas drugiego przejazdu. Zwyciężyła reprezentantka USA Mikaela Shiffrin, wyprzedzając o 0.86 sekundy Sarę Hektor ze Szwecji. Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Szwajcarka Michelle Gisin.

Nasze alpejki spisały się lepiej, niż polscy skoczkowie narciarscy w trwającej edycji Pucharu Świata. Na stoku we Francji pokazały, że mogą rywalizować z potęgami narciarstwa alpejskiego.

Świetne wyniki w gigancie Polek przybliżyły do startu w Igrzyskach Olimpijskich naszą drużynę. Już w środę kolejne zawody, w których Maryna Gąsienica-Daniel oraz Magdalena Łuczak mogą zdobyć kolejne punkty do klasyfikacji generalnej PŚ. W slalomie mężczyzn, który odbędzie się we włoskiej miejscowości Madonna di Campiglio wystartuje natomiast Michał Jasiczek.