Z służby na granicy – przerwa

Żołnierze i Funkcjonariusze pełnią służbę na granicy w trybie zmianowym. Od kilkunastu dni są tam policjanci z Krakowa, którzy już zdążyli poznać się od swojej dobrej strony! 

 

Dewizą Polskiej Policji jest “Pomagamy i chronimy”. Funkcjonariusze z małopolski obecnie chronią wschodnią granicę Polski, ale także pomagają! Tak o nich piszą koledzy z małopolskiego garnizonu policji: 

 

Kilka dni temu, korzystając z przerwy w służbie, jeden z policjantów drugiej kompanii OPP Kraków stanął przy bankomacie, aby wypłacić gotówkę. Z urządzenia w tym czasie korzystał starszy mężczyzna. W pewnym momencie policjant zauważył, że po policzkach seniora spływają łzy, które ocierał przydługim rękawem płaszcza. Z jakichś powodów karta bankomatowa 91-latka została zablokowana. Policjant z kolegami porozmawiali z seniorem. Okazało się, że wybrał się na zakupy, bo nie ma już co jeść. Tym razem, to policjantom zaszkliły się oczy, szybko ustalili listę zakupów i zrobili je w ekspresowym tempie. Starszego Pana odprowadzili do mieszkania i powiadomili telefonicznie o zdarzeniu opiekunkę. Na odchodne złożyli seniorowi życzenia świąteczne.

 

Uśmiech starszego Pana i uczucie, że zrobiło się coś dobrego na pewno zapadnie w pamięć naszym funkcjonariuszom. W Krakowie, czy Warszawie muszą zabezpieczać manifestacje, gdzie nie raz protestujący są agresywnie nastawieni do policjantów. Tymczasem trafili oni na “drugi koniec świata” i poznają ludzi od całkowicie innej strony… Właśnie taką serdecznością i życzliwością wyróżnia się służba w małych miejscowościach.

 

Jesteś żołnierzem lub funkcjonariuszem? Koniecznie skontaktuj się ze mną poprzez mojego bloga (kliknij w “Kamil Szynal“). Chętnie zrobię z Tobą wywiad, abyś opowiedział o swojej służbie! 

—————–

Autor:
Kamil Szynal 
Licealista, bloger, pasjonata historii najnowszej i rekonstruktor historyczny. Redaktor portalu M jak Małopolska i Sucha24.

Skomentuj post