Sztuka Piotra Biesa „Goście w Pałacu” w Polskim Radiu

Zapraszamy na sztukę autorstwa Rabczanina Piotra Biesa “Goście w Pałacu”, która będzie miała miejsce w czwartek 23 grudnia na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Motywem słuchowiska będzie wizyta Trzech Mędrców w pałacu Heroda. Wystąpią znakomici aktorzy Henryk Talar oraz Danuta Stenka.

W czwartek 23 grudnia, dzień przed Wigilią, Teatr Polskiego Radia  nada w Programie 1 sztukę „Goście w Pałacu”. Jej autorem jest Rabczanin, rzeźbiarz, poeta, prozaik Piotr Bies. Początek słuchowiska w reżyserii Kamila Marii Banasika o godz. 21.

W roli Heroda wystąpi Henryk Talar, natomiast Malkate zagra Danuta Stenka. Herod zwany Wielkim to nie tylko postać z Ewangelii, wsławiona rządzą władzy i okrucieństwem. To król, sprawny władca który w latach poprzedzających narodzenie Chrystusa rządził, z nadania Rzymu ziemiami judzkimi.

– W słuchowisku, króciutko, na ile pozwala czas i wyobraźnia starałem się opisać ostatnie miesiące i dni jego władania. Wizyta Trzech Mędrców którzy przynieśli wieści o Narodzinach, gniew Heroda, knowania jego żony Maltake których celem było odnalezienie Dziecka i tragiczne zakończenie. Formuła przedstawienia którą wybrałem jest formułą najprostszą. To teatr najuboższy z ubogich, teatr dla ludzi wrażliwych zdolnych w sobie znaleźć obraz przedstawianych scen. Teatr Wyobraźni – mówi Piotr Bies.

Skomentuj post