Pirat drogowy złapany w Głogoczowie (FILM)

20 punktów karnych otrzymał kierowca samochodu marki Subaru, zatrzymany przez funkcjonariuszy z grupy SPEED Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.  Mężczyzna przekroczył prędkość o 91 km/h oraz wyprzedzał na oznakowanym przejściu dla pieszych w Głogoczowie. 

Kierujący subaru jechał z prędkością 141 km/h, w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h, czyli aż o 91 km/h więcej. – To rażące wykroczenie popełnił na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ponadto bezpośrednio na przejściu dla pieszych wykonał manewr wyprzedzania.  Za wyżej wymienione naruszenia prawa o ruchu drogowym, kierujący subaru otrzymał 20 punktów karnych oraz grzywnę w drodze mandatu karnego w wysokości 700 zł (przy równoczesnym popełnieniu kilku wykroczeń mandat można zwiększyć z 500 zł do nawet 1000 zł) – informuje KWP w Krakowie.

Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że mężczyzna na swoim koncie posiada 5 aktywnych punktów karnych za wykroczenia w ruchu drogowym. W związku z przekroczoną liczbą posiadanych punktów, wobec kierującego zostanie wystosowany zostanie wniosek o ponowne sprawdzenie kwalifikacji w zakresie posiadanych uprawnień (będzie musiał ponownie zdać egzamin na prawo jazdy).

Przypominamy, że dla kierowcy posiadającego powyżej roku uprawnienia do kierowania pojazdami, maksymalny limit punktów karnych wynosi 24. W przypadku tzw. młodego kierowcy, posiadającego uprawnienia do roku – limit wynosi 20 punktów.

Apelujemy o rozważną zgodną z przepisami jazdę. Nadmierna prędkość przyczynia się do powstania groźnych wypadków, w których tracą zdrowie, a nawet giną ludzie. Prowadźmy pojazd odpowiedzialnie.

źródło: Małopolska Policja

Skomentuj post