Targnął się na swoje życie! Uratowali go policjanci.

Święta Bożego Narodzenia to czas rodzinnych spotkań. Dużo nostalgii, emocji i wspomnień. Spotkania z bliskimi, dzielenie się opłatkiem i radosna rodzinna atmosfera. Niestety jest to także czas zwiększonej liczby targnięć na własne życie. 

 

Dzisiaj (27 grudnia 2021) Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu poinformowała o interwencji policjantów wydziału prewencji na terenie Gminy Nowy Targ:

Do zdarzenia doszło przed Świętami Bożego Narodzenia na terenie gminy Nowy Targ. Po pomoc do służb zadzwoniła zaniepokojona kobieta, która przekazała, że syn zagroził, że popełni samobójstwo i zamknął się w pokoju. Pod wskazany adres natychmiast skierowano policjantów prewencji. Po dotarciu na miejsce, przed domem policjanci zastali zapłakaną i roztrzęsioną kobietę, która zaprowadziła ich na piętro budynku i wskazała pokój syna. Drzwi jednak były zamknięte, a 38-latek nie odpowiadał na wołanie mundurowych. Policjanci wyważyli drzwi siekierą i weszli do środka. W pokoju znaleźli mężczyznę, który targnął się na swoje życie. Mężczyzna był nieprzytomny. Policjanci natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, po której 38-latek odzyskał funkcje życiowe. Po chwili, na miejsce dotarli także ratownicy medyczni oraz  strażacy. Mężczyzna karetką został przewieziony do szpitala i przekazany pod opiekę specjalistów.

 

Niestety okres Świąt Bożego Narodzenia to nie tylko czas, kiedy radośnie świętujemy przyjście na świat Jezusa i spędzamy go razem z rodziną. W tym czasie dochodzi do nasilenia się depresji i zwiększonej liczby targnięć na życie.

 

Funkcjonariusze policji przypominają, że w trudnych chwilach warto zwrócić się o pomoc. W każdym powiecie znajduje się instytucja, która oferuje pomoc, ale także jest dostępna całodobowy numer interwencji kryzysowej: 502 857 358.

 

Informacje pomocne w chwili kryzysu można znaleźć pod adresem: https://liniawsparcia.pl/ , czy https://stopdepresji.pl/

Skomentuj post