Piątka Polaków z awansem do konkursu TCS w Oberstdorfie

Japończyk Ryoyu Kobayashi wygrał kwalifikacje do środowego konkursu inaugurującego jubileuszowy 70 Turniej Czterech Skoczni. W rywalizacji na skoczni Schattenbergschanze (HS137) w Oberstdorfie zobaczymy pięciu Polaków. Najlepszy z biało-czerwonych Jakub Wolny zajął miejsce. 

Jako pierwszy w Polaków na belce usiadł Andrzej Stękała. Nasz reprezentant skoczył w słabych warunkach fatalnie. 105,5 metra to było zdecydowanie za mało, aby awansować do środowego konkursu. Bardzo dobrze zaprezentował się natomiast Jakub Wolny, który uzyskał 127,5 metra i po swoim skoku pewnie awansował do konkursu. Paweł Wąsek także uzyskał awans, jednak 112 metrów spowodowało dalsze miejsce w rywalizacji z najlepszymi skoczkami świata.

Postęp widać w skokach Dawida Kubackiego. Triumfator Turnieju Czterech Skoczni z 2020 roku uzyskał w trudnych warunkach 116 metrów i pewnie znalazł się w gronie 50 skoczków, którzy wystąpią w pierwszej serii rozgrywanej systemem KO. Słabszego wiatru w plecy nie wykorzystał natomiast Piotr Żyła. Skoczek z Wisły wylądował na 120 metrze, ale pewnie przeszedł kwalifikacje. Ostatni z Polaków Kamil Stoch także spisał się poniżej oczekiwań kibiców. 117 metrów pozwoliło na zajęcie zaledwie 37 pozycji.

Kwalifikacje wygrał po skoku na odległość 129 metrów Japończyk Ryoyu Kobayashi, wyprzedzając Niemca Karla Geigera oraz Norwegów Halvora Egnera Graneruda i Daniela Andre Forfanga, którzy zajęli z taką samą notą trzecie miejsce.

Polacy trafili na bardzo trudnych rywali w rundzie KO pierwszego konkursu 70 Turnieju Czterech Skoczni.

  • Piotr Żyła – Evgenii Klimov
  • Dawid Kubacki – Manuel Fettner
  • Kamil Stoch – Cene Prevc
  • Jakub Wolny – Stephan Leyhe
  • Paweł Wąsek – Killian Peier

 

 

Skomentuj post