Zderzenie dwóch samochodów w powiecie nowosądeckim (ZDJĘCIA)

Do wypadku doszło we wtorek 28 grudnia w miejscowości Kąclowa, znajdującej się w powiecie nowosądeckim. Przed godziną 10 na drodze wojewódzkiej DW981 miało miejsce zderzenie dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba została poszkodowana. 

We wtorek 28 grudnia o godzinie 9.59 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Kąclowa oraz OSP Grybów Biała zadysponowane zostały do działań w Kąclowej.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze głównej  doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowali sami kierujący, którzy opuścili pojazdy przed przybyciem jednostek straży pożarnych. Jedna osoba uskarżała się na dolegliwości. Z pojazdów wyciekły płyny eksploatacyjne. Jeden z pojazdów znajdował się na pasie ruchu w kierunku Krynicy a drugi znajdował się częściowo na chodniku, a częściowo w rowie – informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej. Osobę poszkodowaną przejęli ratownicy Pogotowia Ratunkowego. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Uczestnicy zdarzenia po przebadaniu pozostali na miejscu zdarzenia. Działania strażaków trwały godzinę.

źródło: PSP Nowy Sącz

Skomentuj post