Kontrakt Paulo Sousy z PZPN oficjalnie rozwiązany

– Jako Zarząd podjęliśmy jednogłośną decyzję o rozwiązaniu kontraktu z Paulo Sousą. W ramach porozumienia były selekcjoner zapłaci PZPN odszkodowanie zgodne z oczekiwaniami federacji – przekazał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza. 

Już wcześniej pojawiły się pogłoski TV Globo o rozwiązaniu kontraktu Polskiego Związku Piłki Nożnej z trenerem Paulo Sousą. Informację potwierdził prezes PZPN. – Jako Zarząd podjęliśmy jednogłośną decyzję o rozwiązaniu kontraktu z Paulo Sousą. W ramach porozumienia były selekcjoner zapłaci PZPN odszkodowanie zgodne z oczekiwaniami federacji – poinformował na łamach mediów społecznościowych Cezary Kulesza.

Portugalski selekcjoner, który pełnił tę funkcję od stycznia 2021 roku zapłacił także odszkodowanie za zerwanie kontraktu. Dodatkowo cały sztab szkoleniowy ma zrzec się pensji do końca trwania umowy. Decyzja Polskiego Związku Piłki Nożnej kończy sagę z portugalskim trenerem. Teraz czas na znalezienie nowego szkoleniowca oraz walkę w barażach o awans do Mistrzostw Świata 2022, które odbędą się w Katarze.

fot. PZPN

Skomentuj post