Paulo Sousa rozwiązał kontrakt z PZPN?

Nieoficjalnie selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej Paulo Sousa rozwiązał kontrakt z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Portugalczyk wpłacił także 300 tysięcy euro, o czym poinformowała brazylijska TV Globo. 

300 tysięcy euro, wpłacone  jako odszkodowanie przy rozwiązaniu kontraktu z Polskim Związkiem Piłki Nożnej pozwoli Paulo Sousie na objęcie posady trenera brazylijskiego klubu Flamengo. W środę odbyło się specjalne posiedzenie PZPN, jednak póki co w tej sprawie nie ma żadnych konkretnych komunikatów. Według brazylijskich mediów Portugalczyk nie jest już selekcjonerem polskiej reprezentacji.

Paulo Sousa jest trenerem polskiej reprezentacji w piłce nożnej od 21 stycznia 2021 roku. Jego bilans to sześć zwycięstw, pięć remisów oraz cztery porażki w 15 rozegranych spotkaniach. Polscy piłkarze odpadli w złym stylu po fazie grupowej EURO2020, remisując z Hiszpanią oraz przegrywając ze Słowacją oraz Szwecją.

W eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022 biało-czerwoni zajęli w grupie drugą pozycję, zwyciężając w obu spotkaniach z Albanią, Andorą oraz San Marino. Dodatkowo po porażce na Stadionie Narodowym z reprezentacją Węgier, Polacy stracili szansę na rozstawienie w meczach barażowych o awans do najważniejszego piłkarskiego turnieju czterolecia. Już wtedy decyzje portugalskiego trenera wzbudziły wielkie kontrowersje.

 

Skomentuj post