Wynajmował garaż aby uprawiać konopie

32-letni pseudokibic mieszkający w Tarnowie w wynajmowanym garażu rozstawił ogrzewany namiot, w którym uprawiał konopie. Dodatkowo policja udowodniła mu kradzież w sklepach wielkopowierzchniowych na kwotę niemalże tysiąca złotych – co stanowi już przestępstwo (do 500zł jest to wykroczenie).

Policjanci referatu kryminalnego komisariatu Policji w Mościcach ustalili, że w Tarnowie na jednym z osiedli mieszka mężczyzna posiadający narkotyki. Analizując zebrane informacje ustali jego adres, a następnie zatrzymali. W chwili zatrzymania, 32-letni pseudokibic jednej z tarnowskich drużyn piłkarskich, posiadał w mieszkaniu nieco ponad 170 gramów marihuany. Ustalenia policjantów doprowadziły również do wynajmowanego garażu, w którym zamiast samochodu stał … materiałowy namiot.

– Wewnątrz niego, w odpowiednich do wzrostu roślin warunkach, w donicach rosły krzaki konopi indyjskich. Konopie były odpowiednio oświetlone, wentylowane oraz ogrzewane. Zarówno konopie, jak i przedmioty służące do ich uprawy zostały zabezpieczone, a 32-latek trafił do komisariatu w Mościcach. W sumie policjanci zabezpieczyli 650 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał  zarzuty posiadania i uprawy znacznej ilości konopi. Dodatkowo „kryminalni” z komisariatu Tarnów-Zachód udowodnili mężczyźnie kradzieże w sklepach wielkopowierzchniowych na kwotę niemalże 1000 złotych – informuje Małopolska Policja.

Mężczyzna został objęty dozorem policji i zakazem opuszczania kraju w ramach środków zapobiegawczych jakie zastosowała tarnowska prokuratora. Grozi mu co najmniej 3 lata więzienia.

Skomentuj post