Ze służby na granicy – drogówka

W poprzednim raporcie z granicy pisaliśmy o pomocy w czasie pozasłużbowym policjantów z Oddziału Prewencji Policji z Krakowa. Dziś opowiemy historię dwóch funkcjonariuszy tarnowskiej drogówki.

Kiedy jedna zmiana współczesnych Bohaterów Rzeczypospolitej wraca z służby na granicy, następna przystępuje do realizacji zadań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa dla naszego kraju. Tym razem tarnowscy policjanci z wydziału drogowego będą kontrolować pojazdy wjeżdżające i wyjeżdżające z rejonu newralgicznego, jakim jest strefa nadgraniczna. Mundurowi będą m.in. kontrolować dokumenty, tożsamość, przestrzeń ładowną oraz strikte czy kierujący nie przewozi nielegalnych osób.

– Wczoraj (tj. 29.12.2021 r.) dwóch mundurowych z Tarnowa udało się na granicę. Dzisiaj kolejna dwójka dołączy do kolegów. Najbliższe dwa tygodnie spędzą razem, pracując na przygranicznych drogach. Do ich zadań należeć będzie m.in. kontrola pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających ze strefy nadgranicznej, sprawdzanie wymaganych dokumentów i przestrzeni ładunkowej pojazdów pod kątem nielegalnego przewożenia osób. Do tej pory, na wschodniej granicy pracowało 14 mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Teraz granicy kraju strzeże 30 policjantów drogówki z małopolskiej Policji. W świąteczny weekend nastąpiła kolejna zmiana warty na wyznaczonych posterunkach w przygranicznym pasie  informuje Tarnowska Policja.

My życzymy powodzenia i bezpiecznej służby oraz szczęśliwego powrotu do domu po odbytej służbie. A Was, naszych czytelników, na bieżąco będziemy informować o służbie małopolskich żołnierzy i funkcjonariuszy na wschodniej granicy Polski.

 

Skomentuj post