Lekkie odrodzenie polskich skoczków narciarskich!!!

Komplet sześciu polskich skoczków zobaczymy w noworocznym, drugim konkursie 70 Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Na skoczni Grosse Olympiaschanze (HS142) świetnie spisywał się w Sylwestra Piotr Żyła, który zajął piąte miejsce. Zwyciężył reprezentant gospodarzy Markus Eisenbichler. 

Niemiec pomimo, iż nie uzyskał najdalszej odległości zwyciężył po skoku na 137 metr i z łączną notą 144.9 punktu o niespełna jedno oczko wyprzedził Japończyka Ryoyu Kobayashiego (134 metry). Na najniższym stopniu podium stanął kolejny reprezentant gospodarzy Karl Geiger, który uzyskał 135,5 metra.

Swoją dobrą dyspozycję na Grosse Olympiaschanze potwierdził Piotr Żyła. Po drugim i czwartym miejscu w seriach treningowych, skoczek z Wisły poszybował na odległość 138,5 metra, popełniając dodatkowo drobny błąd po wyjściu z progu. Dało to jednak znakomite, piąte miejsce z notą 136.1 punktu.

Polscy kibice mogli mieć powody do zadowolenia. A to za sprawą dyspozycji pozostałych biało-czerwonych. Po raz pierwszy w tym sezonie do konkursu Pucharu Świata awansowali wszyscy nasi reprezentanci. Warto podkreślić to osiągnięcie, ponieważ w kwalifikacjach wystartowała mocna, niemiecka grupa krajowa.

Poza popularnym Wiewiórem najlepiej spisał się Kamil Stoch. Trzykrotny zwycięzca niemiecko-austriackiej imprezy zajął 16 miejsce, uzyskując 131,5 metra. Dobrze spisał się również, będący w zwyżkowej formie Dawid Kubacki, który skoczył w trudnych warunkach 126,5 metra, co dało mu 24 pozycję. W sobotę zobaczymy również 29 Paweł Wąsek (129,5 metra), 41 Andrzej Stękała (128 metrów), a także 43 Jakub Wolny (123,5 metra).

Pary KO konkursu w Garmisch-Partenkirchen

  • Dawid Kubacki – Halvor Egner Granerud
  • Paweł Wąsek – Philipp Aschenwald
  • Kamil Stoch – Daiki Ito
  • Andrzej Stękała – Killian Peier
  • Jakub Wolny – Manuel Fettner
  • Piotr Żyła – Felix Hoffmann
Skomentuj post