Potężny dzwon na zakopiance w Rdzawce (ZDJĘCIA)

Do bardzo poważnego wypadku doszło na popularnej zakopiance w sobotę 1 stycznia. Tuż przed północą na granicy Chabówki i Rdzawki doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala. 

Do zdarzenia doszło 1 stycznia o godzinie 23:30 na 5 kilometrze drogi krajowej DK47, czyli popularnej zakopiance przy zjeździe do miejscowości Rdzawka. Miejsce to jest nazywane Sołtysią Doliną. – Po godzinie 23:30 w trakcie zabezpieczenia zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na piątym kilometrze DK47 przy zjeździe z Zakopianki do naszej miejscowości. W zdarzeniu uczestniczyły trzy pojazdy, 2 os. poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala. Droga była zablokowana całkowicie przez 1,5 godziny – informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Rdzawce.

W akcji ratowniczej wzięły udział zastępy straży pożarnej z OSP Rdzawka, a także Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Rabce-Zdroju. Przybyły także Zespoły Ratownictwa Medycznego, które przetransportowały do szpitala dwie, poszkodowane osoby. Na razie nie wiadomo, w jakim są stanie. Okoliczności wypadku ustalą funkcjonariusze Policji.

fot. 1-3 OSP Rdzawka, 4-9 Auto-Hol Pomoc Drogowa Pałasz 

Skomentuj post