Zgubili w Tatrach małe dziecko. Trudne warunki w górach

Brak odpowiedzialności często poraża. W rejonie polany Zahradziska rodzice zgubili 5-letnie dziecko. Dzięki czujności turystów oraz akcji ratowników TOPR sytuacja miała szczęśliwy finał. W Tatrach warunki są bardzo trudne. 

5-latek został zauważony przez turystów w okolicy polany Zahradziska,  a więc miejscu w którym łączą się Dolina Kościeliska z Doliną Miętusią. Sytuacja była o tyle dziwna, że z maluchem nie było rodziców, nie znajdowali się oni także w pobliżu. Po zaalarmowaniu ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego dziecko zwieziono do Doliny Kościeliskiej, gdzie znajdowali się jego prawni opiekunowie.

Trudne warunki w Tatrach

– W Tatrach panują trudne warunki do turystyki i narciarstwa. Szlaki pokryte są warstwą lodu. Trudne warunki panują także na najniżej położonych szlakach. Poruszanie się nawet po płaskich odcinkach wymaga używania raczków. Wyższe partie tylko dla bardzo doświadczonych turystów posiadających raki i czekany i umiejacych z nich korzystać. Ewentualne poślizgnięcia w stromym terenie mogą się kończyć tragicznie. Prosimy o rozwagę – informuje TOPR.
fot. Natalia Jędrzejczak
Skomentuj post