Kamil Stoch wycofany z TCS oraz kolejnych zawodów PŚ

To nie był udana jubileuszowa 70 edycja Turnieju Czterech Skoczni i będzie ona krótsza niż pozostałe. Kamil Stoch został wycofany z ostatniego konkursu w Bischofshofen oraz kolejnych zawodów Pucharu Świata. 

– Sztab szkoleniowy podjął decyzję o wycofaniu Kamila Stocha z TCS i kolejnych zawodów PŚ. Jutro Kamil wróci do Polski. Do końca tygodnia ważny będzie odpoczynek, a później trening motoryczny. Trening na skoczni w następnej kolejności – poinformował w mediach społecznościowych Polski Związek Narciarski. Jest to konsekwencja fatalnego występu naszego trzykrotnego złotego medalisty olimpijskiego w kwalifikacjach przed konkursem na Bergisel w Innsbrucku.

Przypomnijmy, że do konkursu awansowali Andrzej Stękała, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, a także Paweł Wąsek, natomiast Kamil Stoch zajął dopiero 59 pozycję i po raz kolejny nie powalczy o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Tym razem dość niespodziewanie najlepszym z biało-czerwonych był Stękała, który zakończył rywalizację na 18 pozycji.

Na ostatni konkurs 70 Turnieju Czterech Skoczni nie zostanie powołany zmiennik naszego najlepszego w ostatnich latach zawodnika. – W miejsce Kamila Stocha nie zostanie powołany żaden zawodnik. Pozostali członkowie Kadry A jutro ruszą na zgrupowanie do Planicy, które potrwa do piątku. Stamtąd reprezentacja uda się na kolejne zawody COC – jeżeli się odbędą, jeśli nie – wtedy wrócą do kraju na zawody FIS Cup – podkreśla PZN. Sytuacja może się zmienić w przypadku, kiedy po treningach w Planicy któryś ze skoczków będzie prezentował formę na miarę występów w Pucharze Świata.

 

Skomentuj post