Złote kilometry dla Kuby!

W listopadzie 2021 młody harcerz imieniem Kuba miał poważny wypadek. Doznał obrzęku mózgu i musiał zostać wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Obecnie Kuba został przeniesiony do ośrodka wybudzeniowo – rehabilitacyjnego, jednak miesięczna rehabilitacja w takim ośrodku kosztuje 25 tysięcy złotych. Pomóżmy Kubie i jego bliskim w powrocie do zdrowia młodego harcerza!

– Dh Kuba jest drużynowym jednej z gromad w naszym hufcu, każdy z nas zna go jako uśmiechniętego, pozytywnego i zawsze chętnego do pomocy harcerza. Swoim zuchom chce pokazywać jak najbardziej kolorowy świat i zrobić z nich wspaniałych harcerzy pisze na swoim Facebook’owym profilu Hufiec ZHP Myślenice. Kuba jest także członkiem “Rozbieganych Dobczyc” i startował w wielu biegach. Dlatego powstała inicjatywa biegu zatytułowanego “Złote Kilometry dla Kuby”, który odbędzie się 6 stycznia 2021 w Święto Trzech Króli w Dobczycach.

Będzie kilka różnych tras i dystansów dostosowanych dla każdego – Bieg charytatywny „Złote kilometry dla Kuby” to propozycja dla wszystkich o złotym sercu: biegaczy, zuchów i harcerzy, miłośników nordic walking, całych rodzin, mieszkańców Dobczyc i okolic, znajomych i jeszcze nieznajomych Kuby. W tej inicjatywie każdy ma szansę zostać KRÓLEM POMAGANIA, pokonując nawet symboliczny dystans biegu. Specjalnie z tej okazji zaplanowaliśmy aż trzy opcje – 1,5 km, 3,5 km oraz 7 km. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie! Dla dzieci zaplanowaliśmy starty na 100, 200 oraz 400m – można wyczytać na Facebook’owej stronie wydarzenia.

Rozpiska biegów i opłaty: 

START BIEGÓW DLA DZIECI: godz. 10.15
START BIEGU 1,5 KM: godz. 12.15
START BIEGU 3,5 KM: godz. 13.00
START BIEGU 7 KM: godz. 14.00

Dla uczestników Biegów dla Dzieci: minimum 10 zł
Dla uczestników Biegów na dystansie 1,5 km oraz 3,5 km: minimum 20 zł
Dla uczestników Biegu na dystansie 7 km: minimum 30 zł

Organizatorzy tego wydarzenia informują, że opłaty wpisowe w 100% zostaną przekazane na pomoc Kubie. Dodatkowo do akcji promocji tego wydarzenia dołączyli sportowcy tacy jak: Dawid Tomala – mistrz olimpijski w chodzie na 50 kilometrów (Tokio 2020), Tadeusz Michalik – zapaśnik, brązowy medalista olimpijski z Tokio, brązowy medalista Mistrzostw Europy, czy Joanna Fiodorow – lekkoatletka specjalizująca się w rzucie młotem i trzykrotna finalistka igrzysk olimpijskich – srebrna medalistka Mistrzostw Świata w Katarze 2019. Są oni ambasadorami tego biegu i wspólnie chcą pomóc Kubie!

Więcej informacji znajdziecie na Facebook’owej stronie wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1063788810863837/?active_tab=discussion

Do zobaczenia w czwartek (6 stycznia) w Dobczycach!

Skomentuj post