Ponad 42 miliony wykonanych aborcji w 2021 roku!

Szokujące dane zaprezentował 31 grudnia popularny serwis statystyczny Worldmeters. Według raportu za 2021 roku aborcja stanowiła 42 procent wszystkich zgonów na świecie. Wykonano ponad 42,6 miliona aborcji przy 3,5 milionie osób, które zmarły z powodu COVID-19. 

Podstawową informacją jest to, że populacja na świecie wciąż się powiększa. Obecnie wynosi ona około 7 197 000 000 osób. Inne statystyki są bardzo zaskakujące, szczególnie w zakresie śmierci i jej przyczyn.

W 2021 roku na świecie odnotowano 57,8 miliona zgonów. Spośród wszystkich osób które zmarły 3,5 miliona było zakażonych COVID-19. Inne przyczyny śmierci to przede wszystkim choroby zakaźne, nowotwory czy palenie papierosów oraz alkohol. Jednak największa liczba śmieci znajduje się w odrębnej rubryce.

W 2021 roku na całym świecie wykonano aż 42,6 miliona zabiegów aborcji. Jest to ponad 42 procent wszystkich zgonów na naszym globie. Z danych wynika, że to aborcja jest najważniejszą przyczyną śmierci. Nie jest jednak zaliczana do ogólnej liczby osób, które zmarły, ale traktowana jest jak zabieg medyczny.

Serwis Worldmeters to darmowa strona statystyczna, prowadzona przez badaczy, programistów oraz wolontariuszy, korzystający z danych Światowej Organizacji Zdrowia. Ich celem jest tworzenie statystyk, na których opierają się media na całym świecie.

Skomentuj post