Sylwestrowe morderstwo na “domówce” w Nowej Hucie

Szokujące informacje podała Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie. 36-letni gospodarz jednego z mieszkań w nowohuckich Mistrzejowicach śmiertelnie ugodził nożem 28-letniego krewnego, który przybył na Sylwestra. 

Do tragicznego zdarzenia doszło 31 grudnia około godziny 22. – W jednym z mieszkań na terenie krakowskich Mistrzejowic doszło do tragicznego zdarzenia. Pomiędzy młodymi mężczyznami doszło do awantury, w wyniku której 36-letni gospodarz ugodził nożem swojego 28-letniego krewnego, który przyszedł w odwiedziny by spędzić tam sylwestrową noc – informuje KMP w Krakowie.

Na miejsce zostali skierowani policjanci z Wydziału Sztab Policji KMP w Krakowie oraz z VII komisariatu Policji, którzy do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego, udzielali pierwszej pomocy rannemu. 28-latek został zabrany do jednego z krakowskich szpitali. Poszkodowany pomimo walki lekarzy o jego życie zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Tymczasowy areszt a później nawet dożywocie

Policjanci którzy przyjechali na miejsce zdarzenia zatrzymali 36-latka. Ponadto przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków, zabezpieczyli nóż jako narzędzie zbrodni. Zatrzymanemu postawiono zarzut zabójstwa, za co grozić mu może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W niedzielę 2 stycznia stycznia krakowski sąd, w oparciu o zebrany materiał dowodowy, przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Skomentuj post