Zmarł Andrzej Nowak, założyciel zespołu TSA (WIDEO)

Bardzo smutna wiadomość. W wieku 62 lat odszedł polski gitarzysta, kompozytor oraz producent muzyczny Andrzej Nowak. Był założycielem zespołu TSA, a w latach 80 grał razem z Martyną Jakubowską i Tadeuszem Nalepą. 

Gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny zmarł 4 stycznia w wieku 62 lat. Nie są znane przyczyny jego śmierci. – Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym odszedł nasz przyjaciel, wielki muzyk, kompozytor i człowiek wielu pasji – poinformowała w mediach społecznościowych rodzina muzyka.

Andrzej Nowak urodził się 9 kwietnia 1959 roku w Opolu. Był założycielem zespołu TSA, jak sam określił najgłośniejszego zespołu w Polsce.

W latach 80 grał z gwiazdami polskiej muzyki Tadeuszem Nalepą i Martyną Jakubowicz. Był również współtwórcą I Ching. Kolejnym etapem w muzycznej karierze było założenie w 1999 roku zespołu Złe Psy. Do zespołu TSA ponownie wrócił w 2001 roku. Andrzej Nowak wystąpił w piątym odcinku filmu dokumentalnego Teoria hałasu  serii Historia polskiego rocka w reżyserii Leszka Gnoińskiego i Wojciecha Słoty.

Muzyk był miłośnikiem zwierząt. Od końca lat 80 hodował psy rasy amerykański pitbulterier. Był również kolekcjonerem motocykli i militariów.

Skomentuj post