Dawid Tomala pozdrawia uczestników biegu dla Kuby!!! (FILM)

Mistrz olimpijski z Tokio w chodzie na 50 kilometrów to nie tylko polska sensacja na najważniejszej imprezie sportowej czterolecia. Dawid Tomala to także facet o wielkim sercu, który postanowił pomagać tym najbardziej potrzebującym. Został ambasadorem akcji “Złote kilometry dla Kuby”. 

Już w czwartek 6 stycznia w Dobczycach odbędą się biegi, z których dochód przeznaczony będzie na rehabilitację harcerza oraz członka “Rozbieganych Dobczyc” Kuby, który miał poważny wypadek i znajduje się w ośrodku wybudzeniowo – rehabilitacyjnym. Miesięczny koszt rehabilitacji wynosi aż 25 tysięcy złotych. O szczegółach zawodów piszemy w tym artykule.

Jednym z ambasadorów akcji został złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio Dawid Tomala, który wychodził sobie tytuł mistrza olimpijskiego w chodzie sportowym na 50 kilometrów. Dawid postanowił oddać na licytację swój złoty medal, ponieważ jego celem jest pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Dla uczestników akcji “Złote kilometry dla Kuby”, jak i czytelników portalu M jak Małopolska nagrał specjalne pozdrowienia.

Skomentuj post