Iga Świątek rozgromiła kolejną rywalkę w Adelajdzie

Świetną formę prezentuje podczas turnieju WTA 500 w Adelajdzie Iga Świątek. Polka, która broni ubiegłorocznego tytułu pokonała pewnie 6:1, 6:2 reprezentantkę Kanady Leylah Annie Fernandez. W pierwszej rundzie nasza tenisistka pokonała Australijkę Darie Saville 6:3, 6:3.

Iga Świątek tegoroczne występy rozpoczyna od obrony tytułu w turnieju WTA 500 w australijskiej Adelajdzie. Pierwszy mecz z zawodniczką gospodarzy Darią Saville trwał godzinę i 19 minut, a Polka pewnie zwyciężyła 6:3, 6:3. Nie był to jednak spacerek z rywalką, sklasyfikowaną w piątej setce rankingu.

W drugiej rundzie turnieju na Polkę czekała już młoda i utalentowana Kanadyjka Leylah Annie Fernandez, będąca 24 rakietą świata. Mecz wydawał się być pierwszym poważniejszym w tym roku sprawdzianem dla Świątek. Jednak wbrew zapowiedzią był to spacerek naszej reprezentantki.

Spacerek Igi

Pierwsza odsłona potyczki to przede wszystkim dobra skuteczność pierwszego serwisu Igi Świątek. Rywalka została przełamana w czwartym oraz szóstym gemie i po 40 minutach było 6:1 dla Polki. Podobnie wyglądał drugi set, w którym Fernandez straciła swój serwis w trzecim i piątym gemie. Ostatecznie najlepsza polska tenisistka wygrała po godzinie i 15 minutach 6:1, 6:2 i awansowała do ćwierćfinału turnieju, pokazując dobry tenis połączony ze znakomitym utrzymaniem koncentracji.

W walce o półfinał Polka zmierzy się ze zwyciężczynią spotkania pomiędzy Białorusinką Viktorią Azarenko i Australijką Priscillą Hon. Wygrana w zawodach da Idze Świątek awans na siódmą pozycję w rankingu WTA.