Iga Świątek nie dała szans Azarence i jest w półfinale

To był znakomity mecz w wykonaniu Igi Świątek. Nasza najlepsza tenisistka pokonała w trzech setach byłą liderkę rankingu WTA Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 6:3, 2:6, 6:1 i zameldowała się w półfinale turnieju WTA 500 w australijskiej Adelajdzie. Tam rywalką Polki będzie liderka światowego rankingu Ashleigh Barty.

Na drodze Igi Świątek do obrony tytułu w australijskiej Adelajdzie stanęła w ćwierćfinale bardzo niewygodna dla Polki rywalka. Nasza tenisistka tylko raz w karierze mierzyła się z Wiktorią Azarenką i przegrała ten pojedynek zdecydowanie. Była to szansa na rewanż, ale co najważniejsze na awans do półfinału imprezy.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Iga Świątek przełamała w czwartym gemie Azarenkę, ale rywalka zrobiła to samo w kolejnym podaniu Polki. Decydującym okazał się ósmy gem przy stanie 4:3 dla naszej zawodniczki. Iga przełamała Białorusinkę i zwyciężyła w pierwszej partii 6:3.

Wiktoria Azarenka nie dawała jednak za wygraną. W drugiej odsłonie ostrzeliwała Polkę nie dając jej szans na rozwinięcie skrzydeł. Bardzo dobry serwis oraz wysoka skuteczność wygranych piłek, a co najważniejsze przełamanie Polki w czwartym i ósmym gemie pozwoliły na wygranie 6:2 i doprowadzenie do trzeciego seta. Niepokojąco wyglądała gra 20-letniej Świątek, która była bardzo przeciętna i występowały obawy, czy wróci do swojej gry z inauguracyjnego seta.

Iga Świątek zagrała jednak swoje i zdemolowała rywalkę w decydującym momencie. Już w pierwszym gemie trzeciej odsłony spotkania przełamała Wiktorię Azarenkę, następnie zrobiła to jeszcze dwukrotnie i ostatecznie zwyciężyła 6:1, a w całym meczu 6:3, 2:6, 6:1.

Półfinałową rywalką tenisistki z Raszyna będzie 25-letnia liderka światowego rankingu tenisistek Ashleigh Barty. Zapowiada się niezwykła gratka dla fanów tenisa ziemnego.

Iga Świątek — Wiktoria Azarenka 6:3, 2:6, 6:1