Pijany traktorzysta wpadł do potoku w Cichem (ZDJĘCIA)

Do bardzo groźnego wypadku doszło w środę wieczorem 5 stycznia w Cichem Górnem. Pijany 69-letni kierowca ciągnika rolniczego nie zapanował nad pojazdem i spadł ze skarpy do potoku. Mężczyzna, podobnie jak 37-letnia pasażerka zostali przetransportowani do szpitala. 

W środę wieczorem w miejscowości Ciche, w powiecie nowotarskim 69-letni mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus na zakręcie wyjechał poza drogę i  stoczył się ze skarpy wprost do potoku. Ciągnik przewrócił się na bok.

– Oprócz kierowcy, na drewnianej platformie umieszczonej na podnośniku, ciągnikiem podróżowały jeszcze dwie kobiety w wieku 37 i 69-lat. Zanim pojazd zjechał ze skarpy starsza pasażerka zdążyła zeskoczyć na jezdnię. Ranna została 37-letnia pasażerka oraz kierowca. Oboje zostali przewiezieni do szpitala, jednak obrażenia mężczyzny okazały się niegroźne. Okazało się, że traktorzysta był nietrzeźwy. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w organizmie – informuje KPP w Zakopanem.

69-latek tracił prawo jazdy. Spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj post