Zdenek Ondrášek, jak zapowiedział wraca na Reymonta !!

Po trzech latach rozłąki Zdenek Ondrášek zrealizował swoje słowa, wypowiedziane w 2018 roku. Piłkarz zapowiedział, że jeszcze wróci na Reymonta i swoje słowa dotrzymał. Czeski napastnik podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku. 

Zdeněk Ondrášek urodził się 22 grudnia 1988 roku w Strakonicach, a swoją przygodę z futbolem rozpoczynał w młodzieżowych zespołach Baník Stříbro, Sokol Blatná oraz Dynamo České Budějovice, gdzie zadebiutował w seniorskiej piłce. Wiosnę 2009 roku mierzący 186 cm zawodnik spędził na wypożyczeniu w drużynie Zenit Čáslav, po czym wrócił do ekipy Dynama, w którym występował nieprzerwanie do 1 marca 2012 roku. Wówczas napastnik opuścił ojczyznę i na zasadzie transferu tymczasowego przeniósł się do norweskiego Tromsø IL. Ondrášek szybko stał się liderem zespołu, a dobre występy w czerwono-białych barwach sprawiły, że pół roku później włodarze klubu postanowili wykupić piłkarza. Ten w pełnił odpłacał się za okazane zaufanie i prezentował pełnię swojego potencjału, dzięki czemu premierowy sezon w Tippeligaen zakończył z tytułem króla strzelców.

W styczniu 2016 roku Ondrášek zakończył swoją przygodę na Półwyspie Skandynawskim i związał swoje losy z krakowską Wisłą. Nieustępliwość, ambicja i walka od pierwszej do ostatniej minuty sprawiły, że Kobra stał się jednym z ulubieńców kibiców, którzy niejednokrotnie mogli fetować gole zdobyte przez czeskiego napastnika, a jego bilans w zespole 13-krotnego mistrza Polski zatrzymał się na 69 występach, 21 bramkach i 10 asystach.

Po trzech latach pobytu pod Wawelem zawodnik postanowił spróbować swoich sił w amerykańskiej MLS i zasilił szeregi FC Dallas, dla którego rozegrał 23 spotkania i zanotował 9 trafień. Po półtorarocznym pobycie w Stanach Zjednoczonych Ondrášek zdecydował się na powrót do Europy i podpisał kontrakt z Viktorią Pilzno, gdzie spotkał się z obecnym trenerem Wisły Kraków – Adriánem Guľą. W klubie z zachodnich Czech Kobra występował do lipca 2021 roku, kiedy to dołączył do rumuńskiej FCSB. W Bukareszcie piłkarz spędził niespełna dwa miesiące, bo ostatniego dnia letniego okienka transferowego parafował umowę z dobrze znanym Tromsø IL, którego barwy reprezentował do końca 2021 roku. Teraz Zdeněk Ondrášek wraca na R22, by napisać kolejny rozdział w historii Białej Gwiazdy!

– Zdeněk to nasz człowiek, to piłkarz, który pomoże nam na boisku, ale też w szatni. Planowaliśmy przebudowę linii ataku i Zdeněk jest jej pierwszą częścią. Wierzymy, że jego umiejętności połączone z niesamowitą ambicją i charakterem przełożą się bezpośrednio na liczbę zdobywanych przez Wisłę punktów, a samo jego pozyskanie zwiększy rywalizację o miejsce w pierwszej jedenastce – powiedział Tomasz Pasieczny, Dyrektor Sportowy Wisły Kraków.

Wisła Kraków/fot. Bartek Ziółkowski

Skomentuj post