Złote kilometry dla Kuby [RELACJA+ ZDJĘCIA]

W Święto Trzech Króli 2022, w Dobczycach obyło się wielkie wydarzenie biegowe poświęcone młodemu harcerzowi i biegaczowi – Kubie Starzakowi, który potrzebuje pieniędzy na rehabilitacje po wypadku. Cały zysk z tej imprezy organizowanej przez Rozbiegane Dobczyce, zostanie przeznaczony dla Kuby

Od godzin porannych 6 stycznia 2022 w okolicach zapory zebrali się zawodnicy z całego regionu, którzy zarówno trenują sporty biegowe, ale także Ci którzy po prostu chcieli pomóc. -“Tego dnia nie liczył się czas, ani miejsce na podium. Liczyła się pomoc dla Kuby” – tak mówili organizatorzy i wszyscy startujący tego dnia w zawodach.

Impreza rozpoczęła się od wspólnej rozgrzewki, a następnie biegi dla dzieci o dystansie 100m i 400m. Następnie po zmianie oznaczenia trasy rozpoczęły się biegi o dystansie 1,5km, 3km i bieg główny – 7km! Zawodnicy biorący udział w tych dwóch najdłuższych biegach mogli podziwiać piękną panoramę z korony zapory w Dobczycach!

 

Mimo niesprzyjającej pogody (niska temperatura, wiatr, deszcz i nawet śnieg!) frekwencja dopisała. Byli obecni zarówno sportowcy, którzy “zawodowo” biegają na praktycznie wszystkich możliwych maratonach, ale także rodziny z dziećmi, starsze osoby, jak i nasi czworonożni przyjaciele! Wszyscy razem pokonywali trasę!

 

Dodatkowo harcerze z ZHP Hufiec Myślenice w specjalnym namiocie prowadzili różnego rodzaju warsztaty i zajęcia dla najmłodszych. Właśnie także harcerze wspierają swojego kolegę z organizacji i to nie tylko dlatego, “że wypada”, ale oni czują obowiązek -“To nie tylko przyjaźń, ale także braterstwo myśli harcerskiej” – mówi jedna z Druhen.

Jednak nie tylko mundurowi ZHP pomagali tego dnia, byli obecni także strażacy z OSP Dobczyce i uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Dobczycach. -“Przyślijmy na bieg pomagać Kubie, bo liczy się każda pomoc! W dniu dzisiejszym obstawialiśmy bieg, żeby wszystko poszło zgodnie z planem i w razie potrzeby zareagować, także pilnowaliśmy wyjazdu na teren imprezy oraz newralgicznych punktów. Ludzie byli tego dnia bardzo życzliwi – widać, że wszyscy chcieli pomóc Kubie i nawet nam dziękowali. A przecież nic takiego nie zrobiliśmy, chcieliśmy tylko pomóc.”- mówią Kadeci Pierwszego Rocznika: Dominik KANIA, Jakub Kasperek i Norbert WORWA.

-“KUBA MUSI WYZDROWIEĆ! Następny bieg jaki będzie dla kogoś, tak jak ten dzisiejszy, albo tak po prostu, Kuba na bank będzie biec! A my z nim!”- kontynuują kadeci.

Cała redakcja portalu M jak Małopolska także mówi, że KUBA MUSI WYZDROWIEĆ i tego właśnie Mu życzymy.

Zachęcamy do obejrzenia obszernej fotrelacji na naszym Facebook’owym profilu. Link TUTAJ!

Ceremonia dekoracji najlepszych biegaczy na dystansach: 1,5km, 3km i 7km:
https://www.facebook.com/rozbieganedobczyce/videos/421717309635606

Dodatkowo redakcja portalu M jak Małopolska dziękuje Kadetowi Pierwszego Rocznika – Norbertowi WORWA i Jego rodzinie za wsparcie logistyczne tego dnia. 

———
ZDJĘCIA I TEKST ORAZ RELACJA LIVE:
Kamil Szynal 
Licealista, bloger, pasjonata historii najnowszej i rekonstruktor historyczny. Redaktor portalu M jak Małopolska i Sucha24.

 

Skomentuj post