Złoty medal Polek na początek Mistrzostw Europy!!!

Wspaniale rozpoczęły się na torze w holenderskim Heerenveen polskie sprinterki w składzie Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek oraz Karolina Bosiek. Biało-czerwone zdobyły mistrzostwo Europy w team sprincie, gromiąc swoje rywalki. To znakomite otwarcie europejskiego czempionatu. 

Mistrzostwa Europy odbywają się bez udziału publiczności. Przypomnijmy, że w Holandii obowiązuje twardy lockdown. Dodatkowo w rywalizacji w team sprincie nie wystartowały Rosjanki, u których stwierdzono COVID-19 oraz z nieznanych jeszcze przyczyn reprezentantki gospodarzy.

Polki w składzie Andżelika Wójcik na rozpędzeniu, a także Kaja Ziomek i Karolina Bosiek od początku wystartowały bardzo szybko i zdobyły ogromną przewagę nad resztą stawki. Nasze panczenistki wyprzedziły w parze o ponad 4 sekundy reprezentantki Norwegii, które stanęły na najniższym stopniu podium. Lepiej spisały się Białorusinki, do których trafił srebrny medal.

To pierwszy w historii złoty medal biało-czerwonych w tej młodej konkurencji Mistrzostw Europy. Z pewnością to jeszcze nie koniec medalowych szans Polaków w tej imprezie.

WYNIKI TEAM SPRINT

fot. PZŁS

Skomentuj post